На Кам'янеччині браконьєри продовжують красти рибу з Дністра

20 серпня 2019 року близько 5 години на Дністровському водосховищі, в адмінмежах с. Велика Слобода Кам’янець-Подільського району Хмельницької області рейдова група зафіксувала грубе порушення правил рибальства.

Про це повідомляє Чернівецький рибоохоронний патруль.

Громадянин здійснював незаконний вилов водних біоресурсів сіткою з  човна. Чоловік встиг виловити 46 екз. плітки, загальною вагою 6,3 кг. Порушник завдав збитків рибному господарству України на суму 3 910 грн.

На вказану особу оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Також у відомстві попереджують про те, що в період з 15 серпня по 30 вересня у водоймах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в межах Чернівецької, Тернопільської, Вінницької і Хмельницької областей триватиме  друга линька раків та встановлюється заборона на їх вилов.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф - 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф - від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.