Сільський голова Довжку Руслан Рябий розповів про нові майбутні межі Кам'янець-Подільського району. А саме чому на новій карті немає Довжоцької ОТГ і як так сталося.

"Руслан Рябий, голова Довжоцької сільської ради, оббиває пороги сусідніх громад вже кілька років поспіль. Зізнається, що під час першого етапу створення громад, коли утворилися Гуменецька, Китайгородська та Колибаївська ОТГ, його наміри пригальмували у чиновницьких кабінетах. Та, побачивши, як новостворені сусіди успішно розвиваються, він вдруге кинувся в децентралізаційний бій. Територія, яка передбачалася у разі створення Довжоцької ОТГ, була чимала, адже до складу майбутньої громади мали би увійти Довжоцька, Кадиєвецька, Зіньківська, Рихтівська, Заліська, Слобідко-Рихтівська та Завальська сільські ради. 

Скільки було радощів, коли згоду на приєднання дали депутати Заліської сільської ради. Здавалося, все піде як по маслу. Та в той же час у районі взялися за створення ще три громади - Слобідсько-Кульчиєвецька, Жванецька та Староушицька. Аби район зовсім не розвалився, а армія чиновників не залишилася без роботи, Довжоцькому голові почали встромляти палки в колеса. Згодом, після створення трьох згаданих вище громад, районні установи, які до того часу були зареєстровані в с.Мукша-Китайгородська (увійшло до складу Слобідсько-Кульчієвецької ОТГ - прим. Авт.), перереєстрували в с.Довжок. А всі наміри активного сільського голови блокували як могли.

- Скільки ми виїздили з проханнями про об'єднання - не можу вам передати, - зізнається Руслан Петрович. - Усе робили, як того вимагає методика про об'єднання - і збори села, і підписи збирали, з людьми говорили, і сільським головам пояснювали, що як об'єднаємося, то будемо мати і розвиток, і гроші на нові проекти, як наші сусіди. Але все було марно. Хай не ображаються мої колеги, але ніхто з них не думав про людей, а тільки про свої посади і зарплати. Я за крісло не тримався, хотів щось змінити. Посада сільського голови виборна, і кому би довірили люди очолити Довжоцьку громаду, той би і керував. А тепер не будемо мати ні громади, ні ресурсів на розвиток. Довжок і Нагоряни, як приміські села, не пропадуть, нам до міста близько, зрештою деякими благами міської цивілізації ми і нині вже активно користуємося. А що казати про інших?

Мені не соромно буде подивитися своїм людям в очі, бо я робив все можливе, щоб була Довжоцька ОТГ. А що робили інші? Тож ті, хто тепер буде не згідний з тим, що потрапить до Кам'янець-Подільської ОТГ, хай у першу чергу прийде до свого сільського голови і спитає, а що ти зробив для того, щоб ми там не були".

Коментар взято з статті "Спроектована реальність" газети "Ключ".

 ÐÐµÑ‚ описания фото.