До нового навчального року медики закликають батьків зробити своїм дітям щеплення. Або ж задля безпеки інших, як повідомила в нещодавній заяві в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, вони будуть недопущені до дитячих колективів.

Міський голова Михайло Сімашкевич з цього приводу зібрав засідання протиепідемічної комісії. На якому головний лікар міської дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко, повідомила, що стан захворюваності на кір у місті покращився, порівно з травнем.

Однак ситуацію ускладнює початок нового начального року. Якщо школи відвідуватиме 10199 дітей, то із них щеплено за календарем – 86,7%, з порушенням календаря – 12,2%, а не щеплено взагалі – 1%, тобто 116 дітей. Із 4249 маленьких кам’янчан, які виховуються в дитячих садочках, імунізовано 99%. 21 дитина залишається непривитою. Про це повідомляє прес-служба міськради.

Лікарі наголошують, що протипоказів до невакцинування від кору практично немає. Ускладнень після цих препаратів у місті - не зафіксовано. Вакцина, наголошують медики, є!

Загалом з початку року станом на 15 серпня на кір у Кам’янці-Подільському захворіло 325 осіб. Із них 171 дитина. 70,2% - це нещеплені діти і ті, які не пройшли ревакцинацію. Крім того, в закладах, де навчалася більша кількість непривитих, якраз і було зафіксовано інтенсивну передачу збудника.

Тричі подумайте перед тим, як робити щеплення дитині. Ніхто не несе відповідальності за наслідки від дії препаратів.

Джерело.