На 1 серпня 2019 року року споживачі газу Хмельниччини більш ніж у 1,5 рази збільшили заборгованість за використане блакитне паливо порівняно з аналогічним періодом минулого року. Відтак, загальний борг подолян, що користуються газом, сягнув понад 386 млн грн. Найбільше боргують, власники приватних елітних будинків з допоміжними будівлями, басейнами та теплицями.

З початку 2019 року ТОВ “Хмельницькгаз збут” розіслав 49823 письмових повідомлень споживачам-боржникам про припинення газопостачання. В порівнянні з 7 місяцями 2018 року ця цифра зросла в 1,8 раз. У разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена буде надати відповідне доручення АТ “Хмельницькгаз” на відключення газу та стягнення боргу в судовому порядку. Про це повідомляє “Економічна правда”.

В серпні  уже надано 4711 доручення на припинення подачі газу клієнту- боржнику на загальну суму 20,7 млн.грн. За 7 місяців 2019 року відключено від системи газопостачання 1669 боржників на суму 10,1 млн.грн., за аналогічний період 2018р. було проведено припинення газу 1404 абонентам-боржникам на суму 7,8 млн.грн.

Наразі борги у понад 5 тис. грн. мають 8713 подолян, більше 10 тис. грн. – 1423 клієнтів. Крім того, майже 75 подолян заборгували колосальні суми: від 30 до 108 тис. грн.

У газовій компанії додали: якщо споживач був відключений за борги, то повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише за стовідсоткового погашення заборгованості та сплатою усіх витрат, пов’язаних з припиненням-відновленням подачі газу.

Крім того, якщо споживач має борги перед надавачем послуг понад 1 місяць, то, відповідно до законодавства, йому відмовлять в отриманні державної допомоги-субсидії.

В свою чергу, заборгованість перед ТОВ “Хмельницькгаз збут” має також і державний бюджет щодо компенсації пільг та субсидій за використані споживачами обсяги газу. Наразі сума боргу складає 36 млн. грн.

Джерело.