Субота, 24 Червня 2017 року.   

КАМ’ЯНЧАНКА ВИРОЩУВАЛА КОНОПЛІ НА ГОРОДІ:  Під час проведення оперативно-профілактичного відпрацювання на території міста ЧЕРНІВЧАНКУ ЗА СЛУЖБУ «ДНР» ЗАСУДИЛИ ДО 11 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ: Шевченківський районний суд Чернівців засудив на 11 років позбавлення волі 43-рі ЮРІЮ ЛУЦЕНКУ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ РОБОТА ПРОКУРАТУРИ КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО: Генеральний прокурор України Юрій Луценко розкритикував місцеву прокуратуру Кам’ ЦЯ КРУПА ВИВОДИТЬ КАМЕНІ І ПІСОК З НИРОК І СЕЧОВОГО МІХУРА, ПОЗБАВЛЯЄ ВІД Ц: Ця крупа допомагає вивести камені і пісок з нирок, сечового міхура, вилікувати ц ДО СПИСКУ ПАМ’ЯТОК ЮНЕСКО МОЖЕ УВІЙТИ ЩЕ ОДНА ПАМ’ЯТКА АРХЕОЛОГІЇ КАМ’ЯНЕЧЧ: На Хмельниччині спільно з Українським національним комітетом міжнародної ради з ВІЦЕ-СПІКЕРА ВЕРХОВНОЇ РАДИ ОКСАНУ СИРОЇД ГОСПІТАЛІЗОВАНО: Віце-спікера Верховної Ради Оксану Сироїд, яка протягом кількох днів голодувала ЛУЦЕНКО ПЛАНУЄ ПОКАРАТИ ПРАВООХОРОНЦІВ ШЕПЕТІВЩИНИ, ЯКІ НЕ ПОВАЖАЮТЬ АГРАРІ: Генпрокурор України Юрій Луценко вважає, що слідчі та прокурори Шепетівщини, кот НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО: Нещодавно в Україні  стартував дуже цікавий флешмоб - буккросинг! Запустили його ЖИТИ НЕ МІГ ІНАКШЕ!: Швидко плине час… Але він не владний над пам’яттю про Людину, яка була, є і буде НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПОЧАСТІШАЛИ НІЧНІ РОЗБІЙНІ НАПАДИ НА ЗАМОЖНІ ПРИВАТНІ БУДИН: Близько третьої години ночі двоє розбійників у балаклавах, підваживши ломом плас

ВЧЕНІ З США ГОТУЮТЬСЯ ПРОВЕСТИ ЕКСПЕРИМЕНТ ПО «ВОСКРЕСІННЮ З МЕРТВИХ»

Оцініть матеріал
(0 голосів)

«Вчені знайшли спосіб воскресіння з мертвих» - цей фантастичний заголовок розлетівся по сторінках всіх світових ЗМІ. Про готовність провести експеримент по пожвавленню мозку заявили співробітники відомої дослідницької компанії з Філадельфії, яка займається біотехнологіями майбутнього.

 

Американські вчені стверджують: за їх дослідженнями немає ніякої містики, тільки наука, яка, на їхню думку, вже сьогодні може зробити гігантський крок вперед. Теоретично. Адже підтвердити теорію практикою, тобто провести експеримент по пожвавленню мозку на території США, їм найсуворіше заборонили з міркувань лікарської етики. Кореспондент НТВ Алла Давидова спробувала з'ясувати, що ж насправді стоїть за цією гучною сенсацією.

Померлий несподівано піднімає руку. Це можна сприйняти як диво, але у цього явища є цілком наукова назва - рефлекс Лазаря. Або, наприклад, після того, як лікарі закінчили реанімаційні дії, проходило більше 20 хвилин з моменту визнання пацієнта мертвим, а він оживав. Всього 38 випадків в світі, але ці історії воскресіння - справжнісінькі.

Сем Парнія, реаніматолог, лікар госпіталю університету Стоуні Брук: «Отримані на сьогодні дані говорять про те, що людська свідомість не зникає. Вона залишається протягом декількох годин після смерті, нехай і в стані сплячки, яку ззовні ми не можемо побачити. Якщо ми доведемо, що свідомість може існувати, коли мозок вже не функціонує, значить, душа - це не щось магічне, це науково-зрозуміла річ ».

Зовсім свіжа наукова сенсація - канадські лікарі зафіксували роботу мозку після смерті. Після того як у одного з пацієнтів було констатовано клінічну смерть, для якої характерна відсутність пульсу і реакції зіниць, на його електроенцефалограмі протягом 10 хвилин спостерігалися дельта-хвилі. І ось нарешті унікальний у своїй зухвалості експеримент.

Айра Пастор, виконавчий директор компанії Bioquark: «Наша мета - вивести мозок зі стану смерті. Якщо мозок помер, значить, це смерть, і робити нічого не потрібно. Таке визначення смерті прийнято у нас ще в 1968 році. По всьому світу. Але сьогодні 2017-й, і ми маємо ряд сучасних технологій ».

Біотехнологи з Америки задумували досліди в Індії, але в останній момент їм відмовили, і ось довгоочікуваний дозвіл - сусідня Латинська Америка готова прийняти амбітних вчених і виділити 20 пацієнтів.

Айра Пастор: «Ми будемо впливати на стовбур мозку, щоб повернути самостійне серцебиття, дихання. І в кінцевому рахунку відновити мозкові клітини ».

Спочатку пацієнтові будуть вводити ін'єкції стовбурових клітин і спеціального синтетичного білка, а потім впливати на нервові клітини лазером і електрикою.

Академік і професор Геннадій Сухих до цієї поки шаленої ідеї «воскресіння з мертвих» ставиться з великим скепсисом.

Геннадій Сухих: «Вони хочуть на території загиблого мозку виростити нові нейрони і створити нейронну мережу. Нехай це роблять. Тільки нехай спочатку зроблять, а потім починають про це писати. Для мене це зараз безумство, це хороший крок, але його треба робити не на людях, а на тваринах».

А ось нейробіолог Фролов оптимістично налаштований, він входить в ініціативну групу російських вчених, які вважають, що не пізніше 2045 року штучне тіло перевершить біологічне.

А якщо і правда вийде відновити загиблі клітини мозку? Це означає, що зовсім безнадійні пацієнти, які роками лежать на лікарняних ліжках практично без жодної надії, отримають абсолютно реальний шанс на життя.

Анатолій Кондратьєв, професор, завідувач відділенням реанімації нейрохірургічного інституту ім. Полєнова: «Ми шукаємо, де збереглися якісь канали, які можна використовувати для реабілітації. Ось бачите, тут якісь улюблені фільми, від мультиків до футбольних передач. Це і музика, і записані звернення близьких, і якісь вірші, все, що хворий при житті любив ».

Наукового прориву по поверненню з того світла чекають і адепти зарубіжної і російської кріоніки. В одному криостаті можуть чекати світлого наукового майбутнього відразу 10 пацієнтів. Найближчі конкуренти - тільки в США. Але там ціна вхідного квитка в вічне життя починається від 100 тисяч доларів. Тому мріючі про життя після смерті іноземці з надією поглядають на Росію, адже чекати воскресіння з мертвих в РФ набагато дешевше, ніж в США.

Данило Медведєв, футуролог: «Бути кріозбереженим - від 12 тисяч доларів, якщо зберігається тільки мозок або голова. І 36 тисяч, якщо зберігається все тіло».

Якщо ще в 2005-му, коли в Росію привезли перших пацієнтів з надією розморозити їх у майбутньому, все це звучало, немов чийсь злий жарт, зараз все більше людей, готових купити собі місце не на кладовищі, а в холодних саркофагах.

Ініціатива американських вчених - це лише перший крок довжиною в сотні, а то й тисячі років, але якщо все вийде і воскресіння з мертвих перестане нагадувати фантастичний роман Бєляєва, люди нарешті дізнаються, чи є щось за фатальною рисою. Правда, нам залишається тільки здогадуватися, коли будуть готові технології і чи зважиться на це людство.

Джерело

Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі