Четвер, 17 Серпня 2017 року.   

ГРАНАТУ НА ПОДВІР’Я ТА НЕСПОКІЙНИЙ СОН ПООБІЦЯЛИ ГОЛОВНОМУ ПРИРОДОЗНАВЦЮ НП: Вже більше ніж місяць пройшло з того часу, як працівники НПП «Подільські товтри» В МХП ПРИПУСТИЛИ, ЩО АЧС ЗАНЕСЛИ ПТАХИ: Миронівський хлібопродукт рахує втрати від африканської чуми свиней. Спалах зафі СКІЛЬКИ КАМ’ЯНЦЕВІ КОШТУЄ РЕМОНТ ВНУТРІШНЬОДВОРОВИХ ПРОЇЗДІВ?: У цьому році на ремонт внутрішньодворових проїздів виділено 2950, 0 тис. гривень ЖІНКА - У РЕАНІМАЦІЇ: У КАМ’ЯНЦІ АВТІВКА ЗБИЛА ПЕНСІОНЕРКУ: Як інформує сектор моніторингу ГУ нацполіції у Хмельницькій області, вчора, 16 с "ДИРЕКТОР" ФІТНЕС-ЦЕНТРУ ПОГРАБУВАВ КАМ’ЯНЧАНКУ: Телефонні шахраї продовжують використовувати на практиці різні схеми, аби грабув ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЗАПЛАТИТЬ 166 ТИСЯЧ ЗА ВИСТУП СПІВАЧКИ ОНУКА НА ДЕНЬ МІСТА:  Управління культури і туризму Хмельницької міської ради за результатами електро МЕР МІСТА ЗАПРОШУЄ КАМ'ЯНЧАН ТА ГОСТЕЙ НА ФЕСТИВАЛЬ «ОСТАННЯ СТОЛИЦЯ»: Запрошуємо кам’янчан і гостей міста на фестиваль військово-історичної реконструк АНСАМБЛЬ НАРОДНОГО ТАНЦЮ «БАРВІНОК» ПОВЕРНУВСЯ З МАНДРІВКИ ЄВРОПОЮ: Кожна подорож підіймає на новий рівень розвитку, розширює світогляд, збагачує св ДО КАМ’ЯНЦЯ В РАМКАХ ТУРУ «100 МІСТ НОІМ» ПРИЇДЕ КІДРУК: Відомий український письменник Макс Кідрук презентуватиме свій новий роман «Не о ЦІНИ НА АВТОГАЗ РІЗКО ЗЛЕТІЛИ ВГОРУ: Протягом 15-16 серпня роздрібні ціни на скраплений газ знову виросли 0,3-1,3 грн

ТРІЙЦЯ-2017: ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СВЯТО

Оцініть матеріал
(0 голосів)

У 2017 році Трійця випала на 4 червня, так як її завжди святкують на 50-й день після Великодня.

 

 

Трійцю ще називають П'ятидесятницею. Вона вважається одним з найважливіших релігійних свят.

 

ЗНАЧЕННЯ ТРІЙЦІ

Вважається, що в цей день на апостолів Ісуса Христа зійшов Святий Дух. Він є символом триєдності Бога. Саме на Трійцю послідовники Христа отримали від Всевишнього дар говорити на різних мовах. Також Трійцю прийнято вважати днем ​​народження християнської церкви. Тиждень після свята носить назву «Зелені святки».

 

На Трійцю православні храми прикрашають гілками клена, берези і бузку - ці дерева є символами оновлення душі. У храмах проходить Божественна літургія, а після неї - особлива служба з читанням уклінних молитв. На це свято парафіяни вперше після Великодня встають на коліна.

 

ТРАДИЦІЇ СВЯТА

Святкування Трійці триває 3 дні. Господині уважно готуються до свята: прибирають у хаті, прикрашають його гілками берези, верби, клена, травами і квітами. Цей ритуал символізує оновлення життєвого циклу і процвітання.

 

Попередня  субота перед Троїцею є поминальним днем. У цей день прийнято ставити в церкві свічки за упокій душ померлих родичів.

На честь свята господині готують м'ясні та рибні страви, а також печуть пироги. У деяких областях України збереглася традиція фарбувати на Трійцю яйця в зелений колір.

 

Зелену неділю (перший день Трійці) вважається днем ​​активізації міфічної нечисті, в першу чергу русалок. Тому зелень, яка прикрашає житло, покликана, крім іншого, захистити від нечистих сил.

 

У неділю вранці в храмах відбуваються богослужіння. Після цього люди ходять в гості до рідних і близьких. Раніше в цей день організовували ярмарки та інші масові гуляння.

 

Трійцю називають дівочим святом. У цей день дівчата плетуть вінки і опускають їх в річку для ворожіння. Також існує традиція пекти коровай і роздавати його в лісі незаміжнім дівчатам. Ці шматочки потрібно засушити і зберегти до весілля, щоб додати їх в тісто для весільного короваю. Вони символізують любов і благополуччя.

 

Другий день Трійці зветься Клечальний понеділок. Після ранкової служби священики раніше йшли на поля, де з молитвою зверталися до Бога з проханням про благословення на новий урожай.

Третій день свята називається Богодухів день. У цей день юнаки могли вибирати собі наречених. Дівчата робили особливий ритуал - «водили тополю», роль якого виконувала незаміжня дівчина, як правило, головна красуня села. Її прикрашали за допомогою стрічок, гілок і вінків, після чого водили по дворах. Вважалося, що зустріч з «тополею» приносить удачу. Також в Богодухів день освячували воду в колодязях.

 

Дуже корисною вважають росу, що випала на Трійцю. У народі кажуть, що якщо дівчина нею вмиється, то зможе зберегти красу і молодість.

 

Існує прикмета, що якщо Трійця супроводжується дощем, то слід чекати теплого, багатого на урожай літа.

 

СВЯТА ТРІЙЦЯ: ЩО СЛІД РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

У це свято слід збирати цілющі трави. Вважається, що на Трійцю в них концентрується вся цілюща сила.

 

Будинок можна прикрасити гілками берези, дуба, клена та горобини. Однак ні в якому разі не варто вибирати вербу.

Серед квітів краще зупинити вибір на ромашках і волошки. З трав слід прикрасити будинок лепехою (він очищає від негативу), м'ятою, папороттю і полином. Ці рослини можна викидати на сміття, так як в цьому випадку все добро піде з дому. Через тиждень їх необхідно спалити.

 

Трійця - свято, коли обов'язково необхідно відвідати церкву. Наші предки приносили в храм траву, яку потім використовували будинку в якості прикраси. Вона була оберегом від усіх бід.

 

Також на Трійцю слід пом'янути всіх тих, хто помер не своєю смертю - самогубців і зниклих без вести. Для цього потрібно сходити на кладовище та роздати милостиню.

Дівчатам в цей день не можна упустити шанс поворожити на свою долю. Необхідно сплести два вінки і пустити їх на воду. Якщо вони зійдуться, то можна чекати сватів. Також вважається, що в цей день людям сняться віщі сни.

 

Відзначимо, що завдяки Трійці українці отримають додатковий вихідний: крім неділі (4 червня), можна відпочивати в понеділок (5 червня).

 

ЩО ЗАБОРОНЕНО В ЦЕЙ ДЕНЬ

 

У це свято категорично не можна грати весілля - вважається, що така родина не буде щасливою. Як і на інші великі християнські свята, на Трійцю забороняється пектич, шити і працювати на городі.

Вважається, що в цей день з річок на поля виходять русалки, які грають ночами і живуть в лісі до Петрова дня (12 червня). Купатися в річці на Трійцю вважається небезпечною ідеєю, так як існує вірування, що в це свято русалки можуть залоскотати людей до смерті.

 

Під час Трійці слід забути про погане, не злитися на інших і не заздрити, оскільки це може погано скінчитися для людини.

 

Джерело

 

Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі