Неділя, 19 Листопада 2017 року.   

КУРСАНТИ 201-ГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СКЛАЛИ ПРИСЯГУ НА ВІРНІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ : Сьогодні, 18 листопада, на плацу на плацу військової частини відбулося урочисте В КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ : У сесійній залі міської ради сьогодні, 17 листопада, яскраво й урочисто відзначи У КПНУ ім. ІВАНА ОГІЄНКА КОНЦЕРТОМ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СТУДЕНТА (ВІДЕО): Вчора, 16 листопада в актовій залі КПНУ ім. І. Огієнка відбувся урочистий концер КОНОНЕНКО НАЗВАВ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ОЧІЛЬНИКА НБУ: Серед претендентів на пост глави Нацбанку є кандидатури в. о. голови НБУ Смолія ЧИНОВНИЦЮ З ХМЕЛЬНИЧЧИНИ, ЯКА ВИМАГАЛА 1500 ДОЛ. США НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИП: 17 листопада 2017 року слідчим суддею Хмельницького міськрайонного суду було обр ВОДІЯ, ЯКИЙ НА СМЕРТЬ ЗБИВ ПІШОХОДА І ЗНИК З МІСЦЯ ПОДІЇ РОЗШУКАЛИ: Дорожньо-транспортна пригода сталася 15 листопада близько 18.15 години у селі Ст КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОТРИМАВ НАГОРОДУ ВІД НОВОГО КАНАЛУ: Вчора на запрошення Нового каналу взяв участь у зйомках новорічної програми "Стр УВАГА! УВАГА! УВАГА! РОЗШУК У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ: Працівниками Кам'янець-Подільського відділу поліції розшукується безвісти зникли ХМЕЛЬНИЦЬКІ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИКИ НАЙКРАЩІ В УКРАЇНІ: За результатами фінансово-господарської діяльності у І півріччі 2017 року МКП “Х КАМ’ЯНЕЦЬКІ ШКОЛЯРІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ: Міжнародний день толерантності проголошений 16 листопада 1995 року на ХXVIII сес

ТЕХНОЛОГІЯ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБЛИЧЧЯ

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Біометричні дані допомагають ідентифікувати особу. Цифрове розпізнавання обличчя дає змогу легше вистежувати злочинців, а також бачити наскрізь звичайних громадян, застерігають захисники даних.

 

Людей дедалі частіше фотографують або знімають на камеру спостереження. Це відбувається всюди – на вокзалах, у метро, в універмагах чи на громадських заходах. Ці дані легко трансформуються у цифрові профілі обличчя, що можуть надавати інформацію про стать, етнічне походження того, чиє зображення зафіксували прилади. У такий спосіб можна ідентифікувати злочинців або звичайних громадян, які вийшли на мирну вуличну демонстрацію.

Байдуже, у якій точці земної кулі було сфотографоване обличчя, відповідне програмне забезпечення дає змогу за лічені секунди дізнатися ім'я та адресу особи. Люди самі допомагають цьому, залишаючи інформацію про себе в інтернеті, завантажуючи свої фотографії у соціальні мережі. Класичний приклад - Facebook. Біометричні дані, що зберігаються у соціальній мережі, якщо вже один раз були ідентифіковані, то обличчя особи буде автоматично розпізнаватися і надалі, а також позначатися іменем.

Проти цього вже висловили свій протест захисники даних у різних європейських країнах, зокрема, і в Ірланідії, де розташована європейська штаб-квартира Facebook. Американський концерн запевнив, що припинить автоматичне розпізнавання облич користувачів у Європі, а збережені дані знищить. До табору критиків популярної соціальної мережі належить і гамбурзький уповноважений з захисту даних Йоганнес Каспар. Він звертаює увагу на ризики, пов'язані зі збиранням даних.

"Найгірше, що такі дані, збереження мільйонів облич, уможливлюють державним і приватним інстанціям ідентифікувати людей на фотографіях",- зазначив Каспар у розмові з DW. За його словами, у такий спосіб втрачається анонімність і люди перетворюються на "прозорих" громадян. Наприклад, різноманітні компанії можуть накопичувати дані, складаючи профілі клієнтів, щоб потім особисто кожному надсилати рекламу, яка відповідає його інтересам. Як наголошує Каспар, інформацію та зображення можна збирати лише тоді, коли ті, хто сфотографовані, дають на це дозвіл. Інакше, за його словами, це буде порушенням німецького та європейського права. 

Як видається, нові технології можуть допомагати швидше і легше ідентифікувати злочинців, адже зафіксовані на камеру спостереження кадри можна порівняти з базою біометричних даних. Однак і тут лунають застереження. Йоганнес Каспар каже: "Збирання даних – це також засіб соціальної дискримінації. Це у багатьох випадках може призводити до значних зловживань цим інструментарієм." Наприклад, аналіз індивідуальних рис обличчя може давати випадкові збіги. За такого розвитку подій, футбольний фанат може піти ні з чим від каси на стадіоні, оскільки його профіль схожий на дані якогось хулігана.

На думку Каспара, нині негайно потрібна суспільна дискусія з цього приводу, адже технології розвиваються дуже швидкими темпами. А чинні закони щодо захисту даних ухвалювалися в часи ще до "цифрової" доби.

Водночас Йоганнес Ландфоґт, IT-уповноважений з питань захисту даних федерального уряду, вважає чинні закони дієвими. Навіть крадії у супермаркетах повинні давати згоду на зібрання біометричних даних, щоб камера спостереження наступного разу подала сигнал тривоги. Однак чи дотримуються компанії правил – це вже питання. Порушення стають відомими тоді, коли громадяни випадково дізнаються, що їхні особисті дані раптом стали відкритими загалу. Оглядачі не сумніваються, що технологія розпізнавання обличчя ще глибше проникатиме у повсякдення.

Джерело

Інші матеріали у цій категорії: « ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ
Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі