Неділя, 19 Листопада 2017 року.   

КУРСАНТИ 201-ГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СКЛАЛИ ПРИСЯГУ НА ВІРНІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ : Сьогодні, 18 листопада, на плацу на плацу військової частини відбулося урочисте В КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ : У сесійній залі міської ради сьогодні, 17 листопада, яскраво й урочисто відзначи У КПНУ ім. ІВАНА ОГІЄНКА КОНЦЕРТОМ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СТУДЕНТА (ВІДЕО): Вчора, 16 листопада в актовій залі КПНУ ім. І. Огієнка відбувся урочистий концер КОНОНЕНКО НАЗВАВ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ОЧІЛЬНИКА НБУ: Серед претендентів на пост глави Нацбанку є кандидатури в. о. голови НБУ Смолія ЧИНОВНИЦЮ З ХМЕЛЬНИЧЧИНИ, ЯКА ВИМАГАЛА 1500 ДОЛ. США НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИП: 17 листопада 2017 року слідчим суддею Хмельницького міськрайонного суду було обр ВОДІЯ, ЯКИЙ НА СМЕРТЬ ЗБИВ ПІШОХОДА І ЗНИК З МІСЦЯ ПОДІЇ РОЗШУКАЛИ: Дорожньо-транспортна пригода сталася 15 листопада близько 18.15 години у селі Ст КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОТРИМАВ НАГОРОДУ ВІД НОВОГО КАНАЛУ: Вчора на запрошення Нового каналу взяв участь у зйомках новорічної програми "Стр УВАГА! УВАГА! УВАГА! РОЗШУК У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ: Працівниками Кам'янець-Подільського відділу поліції розшукується безвісти зникли ХМЕЛЬНИЦЬКІ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИКИ НАЙКРАЩІ В УКРАЇНІ: За результатами фінансово-господарської діяльності у І півріччі 2017 року МКП “Х КАМ’ЯНЕЦЬКІ ШКОЛЯРІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ: Міжнародний день толерантності проголошений 16 листопада 1995 року на ХXVIII сес

Свято 11 січня - Міжнародний день дякую

Оцініть матеріал
(0 голосів)

11 січня в календарі всього світу з недавніх пір - дата незвичайна. Цей зимовий день наповнений світлом і теплом відкритих сердець, пронизане щирістю побажань. А все, тому що з подачі міжнародних миротворчих  організацій була започаткована традиція відзначати присутність у нашому житті слова значущого і нескінченно доброго слова «спасибі».

Щодня кожна людина на планеті Земля вимовляє цей символ вдячності багато разів, але замислюється про те, як воно з'явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужною енергетикою має? Скарбничка ваших знань суттєво поповниться завдяки даній статті.

Історія свята «Міжнародний день ''ДЯКУЮ’’»

Слова «спасибі» більше чотирьох століть. Важливою точкою відліку в історії його використання розмовної став 1586 рік, коли жест подяки, укладений у трьох складах, вперше опинився в паризькому словнику. Приблизно в цей же час з'явився наш російський аналог способу вираження вдячності по-новому, що походить від праслов'янської мови. В обивательську мова його спробував ввести протопоп Авакум, замість звичного «дякую» вживши «врятуй Богъ». Але даний крок не зумів в мить ока витіснити стару форму прояви ввічливості: минуло три століття, перш ніж слово «спасибі» прижилося в сучасному суспільстві, ставши одним із правил етикету.

Незважаючи на те, що російський словник підтверджує «божественне» походження буденного для нас способу вираження подяки, далеко не всі вважають також. Наприклад, старовіри вважають, ніби прабатьком слова «дякую» є комбінація «спаси Бай», де останній - один з пантеону язичницьких богів. Таким чином, вимова цього виразу прирівнюється ними до гріховного дії, що здійснюється проти Творця. У християнській ж релігії «спасибі» часто замінюють на «спаси Господь» або «спаси Христос», але не тому, що перше вважається поганим або ображає Вищі Сили, а з причини частково втраченого їм первісного значення.

Якщо звернутися до більш глибокого минулого, з'ясується цікаву обставину: виявляється, на чолі історичної ланцюжка слів подяки стоїть зовсім не попередник сьогоднішнього «спасибі» - «дякую», а українське «дякую». Спочатку воно було типово російським виразом і послужило поштовхом до появи аналогічних розмовних форм в інших мовах: наприклад, у польському - dziękuję, болгарською - дзякуй і т.д. Коріння цього слова-предка йдуть у далекі часи до нашої ери, доказом чого є згадка його в літопису русів під назвою «Велесова Книга».

Розгляд ввічливого відгуку «спасибі» з точки зору етимології робить доступною наступну інформацію: це глибокодумне вираз подяки володіє життєдайною енергією, так як є уособленням троїстої суті перебування людини у Всесвіті. Дивіться: «пас» - це знак народження і одночасно жіночого, земного начала; «бо» - символ розвитку і разом з тим чоловічого, небесного початку; «і» - характеризує сукупність чоловічої та жіночої сутностей, об'єднання землі і неба. Думаю, тепер зрозуміло, що вимова слова «спасибі» вголос повинно супроводжуватися подячною інтонацією. Адже в результаті відбудеться активація закладеного в ньому сенсу, і обидва - изрекший і адресат - отримають порцію позитиву.

«Спасибі» не одну грає роль...

Нас привчають говорити ввічливі слова з раннього дитинства. Не охочі, забувають, не пристосовані вживати в повсякденності даний вираз, вважаються невихованими людьми, позорящими себе і своїх батьків. Насправді слово «дякую» - це не тільки ознака хорошого тону. У нього є й інші значення, які набувають чинності в залежності від мети, з якою вираз було використано суб'єктом.

Беручи до уваги споконвічний сенс слова «спасибі», можна зробити висновок, що даний спосіб вдячності і прояви прихильності до оточуючих є, насамперед, своєрідним амулетом, в чиї завдання входить відвести зло від його власника. Як це працює? Немає нічого простіше: в основі дії слова лежить принцип бумеранга.

Припустимо, людина побажав вам зла, сказавши щось на кшталт : «Та пішов ти!..», або «Щоб тобі пусто було!». Ваша реакція? Зрозуміло, відповісте в тому ж дусі і, таким чином, розпалить конфлікт. А сварка - джерело негативних емоцій, від яких нікому ще не було ніякої користі. Правильне рішення - виголосити при отриманні в свою адресу грубості або відвертої агресії добре слово «спасибі». При цьому включиться механізм захисту, і негативний посил, спрямований на вас, повернеться до побажав, не завдасть вам шкоди. В результаті повторного негативного удару в енергетичній оболонці утворюються пробоїни, через які атакувати вас грубияну не складе ніякої праці. Тому і трапляються після взаємних образ в учасників конфлікту головні болі, відчуття розбитості.

Однак, чарівне слово «дякую» може викликати і емоційний дискомфорт. Це відбувається, коли подяка висловлюється людиною не за добру справу, а як саркастичної реакції на неприємне зауваження, «ведмежу послугу» і т.п. речі. У цьому випадку «спасибі» вимовляється з певною інтонацією, пофарбованої в різні смислові відтінки: від іронічного до зловісно-отруйного. А іноді і зі сльозами в голосі, є також аж ніяк не ознакою вдячності.

Ключовим же застосуванням символу вдячності є щире побажання людині захисту Вищих Сил. «Спасибі» - означає «Хай буде з тобою успіх і благополуччя». Тому, коли вимовляєте вголос це чудове слово, вкладайте в нього всю свою душу.

Громадська думка

Актуальний спосіб вираження подяки знайшов відображення і в російській фольклорі. Безліч прислів'їв містять слово «спасибі» в якості центральної смислового навантаження. Завдяки усній народній творчості можна простежити ставлення людей до ввічливої жесту, глянувши очима соціуму на подяку в тому чи іншому ракурсі. Скажімо, такі звичні фрази, що вживаються нами щодня, як «Спасибі некрасиво», «Спасибі в кишеню не покладеш», «За спасибі нехай дурні працюють» сформували у більшості укорінена думка про негативний відтінок доброго слова, яке уособлює собою неефективну заміну грошових коштів. Про невдячності людської розповідають прислів'я «Замість спасибі да в шию б'ють», «Мураха не по собі ношу тягне, та ніхто йому спасибі не скаже». Але найбільш повчальною є мудрість «Спасибі - велика справа». У ній вчувається повагу до щирого слова, що несе доброту, за допомогою якого можна висловити вдячність людині і продемонструвати свої хороші манери.

Говоріть один одному «спасибі» - від усього серця, з побажанням потужного заступництвом небесних сил. Не обмежуйте вживання цього чудового слова святковою датою, нехай природний знак шанобливого ставлення до оточуючих увійде в звичку на все життя. Тоді світ стане чистішим, а життя - прекраснішим.

Остання зміна
Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі