Неділя, 19 Листопада 2017 року.   

КУРСАНТИ 201-ГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СКЛАЛИ ПРИСЯГУ НА ВІРНІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ : Сьогодні, 18 листопада, на плацу на плацу військової частини відбулося урочисте В КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ : У сесійній залі міської ради сьогодні, 17 листопада, яскраво й урочисто відзначи У КПНУ ім. ІВАНА ОГІЄНКА КОНЦЕРТОМ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СТУДЕНТА (ВІДЕО): Вчора, 16 листопада в актовій залі КПНУ ім. І. Огієнка відбувся урочистий концер КОНОНЕНКО НАЗВАВ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ОЧІЛЬНИКА НБУ: Серед претендентів на пост глави Нацбанку є кандидатури в. о. голови НБУ Смолія ЧИНОВНИЦЮ З ХМЕЛЬНИЧЧИНИ, ЯКА ВИМАГАЛА 1500 ДОЛ. США НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИП: 17 листопада 2017 року слідчим суддею Хмельницького міськрайонного суду було обр ВОДІЯ, ЯКИЙ НА СМЕРТЬ ЗБИВ ПІШОХОДА І ЗНИК З МІСЦЯ ПОДІЇ РОЗШУКАЛИ: Дорожньо-транспортна пригода сталася 15 листопада близько 18.15 години у селі Ст КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОТРИМАВ НАГОРОДУ ВІД НОВОГО КАНАЛУ: Вчора на запрошення Нового каналу взяв участь у зйомках новорічної програми "Стр УВАГА! УВАГА! УВАГА! РОЗШУК У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ: Працівниками Кам'янець-Подільського відділу поліції розшукується безвісти зникли ХМЕЛЬНИЦЬКІ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИКИ НАЙКРАЩІ В УКРАЇНІ: За результатами фінансово-господарської діяльності у І півріччі 2017 року МКП “Х КАМ’ЯНЕЦЬКІ ШКОЛЯРІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ: Міжнародний день толерантності проголошений 16 листопада 1995 року на ХXVIII сес

СОРТУЙТЕ СМІТТЯ – ДБАЙТЕ ПРО МАЙБУТНЄ!

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Сортування сміття - це найбільш сталий і розумний спосіб поводження з побутовими відходами.

Коли сміття скидається до купи - воно стає жахливою проблемою. Як тільки сміття розділяється на однорідні елементи - стає цінним русурсом! Безглуздо забирати з землі все нові і нові викопні матеріали, щоб підтримувати виробництво товарів. Набагато ефективніше використовувати вторинний матеріал, який можна переробляти від 8 до нескінченної кількості разів.

Тільки за умови розподілення сміття на однорідні потоки саме в момент утворення, сміття стає неоціненним ресурсом.

         В середині жовтня в загальноосвітній І-ІІІ ступенів школі №7 стартував довготривалий проект «Чисте довкілля», що переміг у конкурсі соціальних проектів «Хочу! Можу! Зроблю!», та має на меті не тільки привернути увагу учнів, вчителів, батьків та громади до проблеми сортування сміття, а й провести відповідну освітню роботу і створити в навчальному закладі умови для сортування сміття.

      Для учнів проведено освітні тренінги «За життя без сміття». Активну участь у їх підготовці та проведенні прийняли члени ШЕК «Юніон», підлітки-інструктори програми «Рівний-рівному» та члени гуртка «Уроки для сталого розвитку» та їх керівники – тренери Галина Мещишина, Наталія Прісняк та Анжела Широкородюк. В ході тренінгів учні з’ясували, що таке сміття, яку шкоду воно приносить здоров’ю людини, чому важливо сміття сортувати, та як правильно це робити.

    До смітників у класах додаються ще два АРТ-смітники для пластику та паперу. Усі діти та батьки отримали домашнє завдання: створити в себе на балконі чи комірчині місце для сортування сміття і розповісти про важливість сортування сміття друзям, знайомим. В під’їздах або біля смітників встановити контейнери для збору відпрацьованих батарейок.

   23 жовтня на кожному поверсі школи встановлено картонні контейнери для сортування паперу, пластику, які придбані у ГО «Україна без сміття» (м. Київ). На першому поверсі – для паперу, пластику, металу, скла та окремий контейнер для відпрацьованих батарейок. За два дні учнями школи зібрано 2 мішки пластику, 2 мішки паперу та півмішка сміття, яке не підлягає переробці, а отже – не всі ще вміють правильно сортувати.

  Основні помилки: поки щоне приймають на переробку одноразовий пластиковий посуд, поліетиленові пакети, обгортки від печива, цукерок, серветки.

    Чергові учні по школі слідкують за правильністю сортування відходів. Наповнюємо великі пластикові контейнери на 240л в дворі школи.

    Практика показує, що в Україні проблема сортування сміття лише починає охоплювати все нові і нові населені пункти, окремі громади, громадян. Щоб правильно сортувати сміття, треба дещо більше про це дізнатися та мати для цього спеціальні контейнери, а ще – місце його правильної утилізації, здачі або збуту. Проект «Чисте довкілля» направлений на вирішення саме цих проблем.

   

Ми знаємо, що розпочали добру справу, адже маленьке зусилля кожного може змінити оточуючий світ на краще та зберегти наше довкілля!

 

Наталія Мельник,

заступник директора з виховної роботи ЗОШ №7,

спів керівник проекту «Чисте довкілля»

Остання зміна
Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі