Неділя, 19 Листопада 2017 року.   

КУРСАНТИ 201-ГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СКЛАЛИ ПРИСЯГУ НА ВІРНІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ : Сьогодні, 18 листопада, на плацу на плацу військової частини відбулося урочисте В КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ : У сесійній залі міської ради сьогодні, 17 листопада, яскраво й урочисто відзначи У КПНУ ім. ІВАНА ОГІЄНКА КОНЦЕРТОМ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СТУДЕНТА (ВІДЕО): Вчора, 16 листопада в актовій залі КПНУ ім. І. Огієнка відбувся урочистий концер КОНОНЕНКО НАЗВАВ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ОЧІЛЬНИКА НБУ: Серед претендентів на пост глави Нацбанку є кандидатури в. о. голови НБУ Смолія ЧИНОВНИЦЮ З ХМЕЛЬНИЧЧИНИ, ЯКА ВИМАГАЛА 1500 ДОЛ. США НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИП: 17 листопада 2017 року слідчим суддею Хмельницького міськрайонного суду було обр ВОДІЯ, ЯКИЙ НА СМЕРТЬ ЗБИВ ПІШОХОДА І ЗНИК З МІСЦЯ ПОДІЇ РОЗШУКАЛИ: Дорожньо-транспортна пригода сталася 15 листопада близько 18.15 години у селі Ст КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОТРИМАВ НАГОРОДУ ВІД НОВОГО КАНАЛУ: Вчора на запрошення Нового каналу взяв участь у зйомках новорічної програми "Стр УВАГА! УВАГА! УВАГА! РОЗШУК У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ: Працівниками Кам'янець-Подільського відділу поліції розшукується безвісти зникли ХМЕЛЬНИЦЬКІ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИКИ НАЙКРАЩІ В УКРАЇНІ: За результатами фінансово-господарської діяльності у І півріччі 2017 року МКП “Х КАМ’ЯНЕЦЬКІ ШКОЛЯРІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ: Міжнародний день толерантності проголошений 16 листопада 1995 року на ХXVIII сес

СЬОГОДНІ ПАНТЕЛЕЙМОНА-ЦІЛИТЕЛЯ; ЗБИРАЄМО ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ ТА ОСТЕРІГАЄМОСЬ БЛИСКАВОК

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Сьогодні Церква вшановує пам’ять великомученика Пантелеймона-цілителя.

Цей святий, поряд з Миколаєм-угодником, був і залишається в українців одним із найшанованіших святих. Пантелеймон жив у Нікомедії й служив лікарем в імператора Галерія Максиміна; лікував він і співгромадян, до того ж – безплатно. Пантелеймона стратили за віру – святий не зрікся Христа і загинув мученицькою смертю. Легенда підкреслює, що шість спроб його стратити були марними, а коли остання виявилася вдалою, то з вен на землю замість крові полилося молоко. Зайшовши до будь-якого православного храму можна побачити, що чи не найбільше свічок горить саме біля ікони великомученика Пантелеймона (враховуючи стан вітчизняної медицини, їхня кількість з кожним роком все більшає), якого віруючі вважають щонайпершим помічником, особливо під час важких хвороб та різної немочі.

Інша іпостась Пантелеймона – боронити люд і збіжжя від вогню, спричиненого блискавками. Такі пожежі люди пов’язували з «божою карою» (з цього приводу казали: «Як Бог запалить, то чоловік не погасить»), а тому загасити їх можна лише за допомогою покровительської ікони святого Пантелеймона, з якою треба було тричі обійти навколо палаючого об’єкту. Цікаво, що «повноваження пожежника» Пантелеймон ділить нарівні з пророком Іллею та архангелом Гавриїлом. Люди в цей день намагалися не працювати, особливо звозити снопи з поля, побоюючись, що Паликіп запалить їх блискавкою. На Закарпатті з цього дня починали збирати білі коноплі, а знахарі завершували збір лікарських трав, якими згодом лікували худобу.

 Джерело.

Остання зміна
Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі