Середа, 16 Серпня 2017 року.   

НА ДУНАЄВЕЧЧИНІ КОПИ РОЗШУКАЛИ ДВОХ СЕСТЕР-ПРОПАЖ: На Дунаєвеччині правоохоронці знайшли та повернули двох сестер, котрі самовільно КАМ'ЯНЕЦЬ ОТРИМАВ ВІД ПОЛЬСЬКОГО ЛЮБЛІНА МЕДАЛЬ ЗА ДРУЖБУ МІЖ НАРОДАМИ: Місто-побратим Кам'янця-Подільського польський Люблін цими днями відзначає 700-р МУЗИКА, ФОТО, ТАНЦІ – НА ПОЧАТКУ ВЕРЕСНЯ У КАМ’ЯНЦІ ВИРУВАТИМЕ СЬОМА «РЕСПУ: «Respublica 2017 – це втілення сучасного вуличного мистецтва у всіх напрямках: м СТАЛИ ВІДОМІ МОТОРОШНІ ПОДРОБИЦІ ЗАГИБЕЛІ ПОЛКОВНИКА СПЕЦНАЗУ НАЦГВАРДІЇ УК: Про це на своїй сторінці в facebook пише волонтер “Громадської варти” Катерина Я КАМ'ЯНЕЦЬКИЙ ПЕРІОД ДИРЕКТОРІЇ УНР. АВТОРСЬКА ОНЛАЙН ФОТОВИСТАВКА: Вперше до міста С. Петлюра прибув 10 червня 1919 р., але фотографії того знайти НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЗГОРІЛО 1200 ТОНН КОНОПЛІ: Наразі поліцейські з’ясовують причини масштабної пожежі на складах у Старокостян НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ГРАБУЮТЬ ЦЕРКВИ: В ніч на 15 серпня відбулося дві крадіжки з церков на Хмельниччині. «Обчистили» 137 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ВІДІЛИНО НА РЕКОНСТРУКЦІЮ ДОРІГ: ХМЕЛЬНИЧЧИНА: У рамках пілотного проекту щодо перерахування коштів на реконструкцію доріг від У КАМ’ЯНЦІ ВІДІГРАЄ КОНЦЕРТ ГУРТ ЗІ ШВЕЙЦАРІЇ: 1-3 вересня Кам’янець - Подільський перетвориться на епіцентр потужної музики та НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЗГОРІЛО МАЙЖЕ П'ЯТЬ ГЕКТАРІВ ПШЕНИЦІ: 15 серпня на пункт з'вязку Служби порятунку надійшло повідомлення, що поблизу се

САДОВИЙ ВИСУНУВ ГРОЙСМАНУ ШІСТЬ ВИМОГ ЯКІ ЗМОЖУТЬ ВИРІШИТИ СМІТТЄВИЙ КОЛАПС У ЛЬВОВІ

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Міський голова Львова Андрій Садовий у Facebook висунув прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману шість вимог, які він має прийняти для вирішення проблеми з вивезенням сміття в місті.

 

Перший крок, який, на думку Садового, повинен зробити Гройсман, – припинити штучно перешкоджати вивезенню твердих побутових відходів (ТПВ) із міста на альтернативні полігони. Ідеться про кримінальні справи, погрози і масові перевірки, зокрема і власників приватних полігонів, які погоджувалися працювати зі Львовом.

"В офіційних відповідях ми отримуємо відмови від прийому будь-якої, навіть найменшої, кількості ТПВ. Це вже сотні таких відповідей. У неофіційних нам прямо кажуть: "Заборонили". Власник полігону у Покровську взагалі публічно заявив про погрози сім'ї", – уточнив міський голова.

Другий крок – Гройсман повинен дати команду голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці, щоб той припинив блокування сортувально-брикетувальної лінії в індустріальній зоні "Рясне-2" з допомогою контрольованої ним "громадськості".

"Запуск лінії дозволить зменшити об'єм сміття зі Львова у шість (!) разів. Ви пишаєтеся тим, що у Вінниці біля полігону є сортувальна лінія? У нас запуск пресувальної лінії (причому значно сучаснішої) блокують. За чиєю вказівкою, мені невідомо", – написав Садовий.

Третій крок полягає у прискоренні процесу виділення кредиту Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для проекту комплексного вирішення проблеми ТПВ у Львові.

 Садовий пояснив, що першу угоду між Кабінетом Міністрів і ЄІБ було підписано задовго до трагедії в Грибовичах, а потім вона "надовго застрягла в міністерських коридорах".

Четвертий крок, який повинен зробити Гройсман, – виділити ділянку в межах Львівської області для нового сміттєпереробного комплексу.

"Я не маю повноважень розпоряджатися землями поза межами Львова! Коли мені говорять про міфічних інвесторів, які щось там хотіли збудувати для Львова, то я питаю: де вони це мали збудувати? І в якому іншому українському місті вони щось таки збудували?" – запитав Садовий.

П'ята вимога міського голови до прем'єр-міністра – не слухати політичних радників, які говорять про "рейтинги Садового", оскільки в цій ситуації не буде переможців.

"Ви граєтесь життям і здоров'ям реальних людей, а не стовпчиками в діаграмах рейтингів. Керована вами система має достатньо інструментів боротьби зі мною, і ви це вже активно використовуєте. Не рухайте людей!" – зазначив Садовий.

Шостий крок – припинити кримінальні справи щодо нідерландських інвесторів.

"Мова йде про відому компанію CTP, яка має намір збудувати сучасний індустріальний парк у "Рясне-2". Справа не має прямого стосунку до теми ТПВ, але ця ганебна ситуація – прямий сигнал усім іноземним інвесторам: в Україні і далі прокурори визначають, кому можна працювати і заробляти, а кому – ні", – написав Садовий.

Колапс системи утилізації сміття у Львові розпочався після пожежі на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.

27 січня 2017 року Гройсман заявляв, що буде виділено ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу для вирішення проблеми зі сміттям, а міська влада Львова буде зобов'язана побудувати його протягом шести місяців. 21 квітня керівництво Львова, Львівської області та мери 20 міст регіону підписали меморандум про співробітництво щодо приймання львівського сміття на свої полігони. За умовами меморандуму, сміття зі Львова протягом двох років будуть вивозити та утилізовувати на полігонах міст області, тимчасом як Львівська міськрада ухвалить остаточне системне рішення щодо способу подальшої утилізації твердих побутових відходів.

Станом на 12 травня лише три міста області погодилися приймати тверді побутові відходи зі Львова, повідомляла прес-служба міськради.

Сміття з міста регулярно виявляють у різних частинах України, його незаконно вивантажують на не відведених для цього територіях. 9 червня під Києвом невідомі вивантажили 60 тонн сміття зі Львова, повідомили в поліції Київської області.

12 червня міська комісія Львова звернулася до Кабінету Міністрів із проханням оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації, повідомив львівський міський голова Андрій Садовий.

У відповідь на це Гройсман порадив Садовому "не шукати крайніх" у вирішенні проблеми зі сміттям.

14 травня у Львові під варту взяли керівника підприємства, що вивозить сміття, повідомила прокуратура Львівської області.

Джерело.

Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі