Неділя, 19 Листопада 2017 року.   

КУРСАНТИ 201-ГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СКЛАЛИ ПРИСЯГУ НА ВІРНІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ : Сьогодні, 18 листопада, на плацу на плацу військової частини відбулося урочисте В КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ : У сесійній залі міської ради сьогодні, 17 листопада, яскраво й урочисто відзначи У КПНУ ім. ІВАНА ОГІЄНКА КОНЦЕРТОМ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СТУДЕНТА (ВІДЕО): Вчора, 16 листопада в актовій залі КПНУ ім. І. Огієнка відбувся урочистий концер КОНОНЕНКО НАЗВАВ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ОЧІЛЬНИКА НБУ: Серед претендентів на пост глави Нацбанку є кандидатури в. о. голови НБУ Смолія ЧИНОВНИЦЮ З ХМЕЛЬНИЧЧИНИ, ЯКА ВИМАГАЛА 1500 ДОЛ. США НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИП: 17 листопада 2017 року слідчим суддею Хмельницького міськрайонного суду було обр ВОДІЯ, ЯКИЙ НА СМЕРТЬ ЗБИВ ПІШОХОДА І ЗНИК З МІСЦЯ ПОДІЇ РОЗШУКАЛИ: Дорожньо-транспортна пригода сталася 15 листопада близько 18.15 години у селі Ст КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОТРИМАВ НАГОРОДУ ВІД НОВОГО КАНАЛУ: Вчора на запрошення Нового каналу взяв участь у зйомках новорічної програми "Стр УВАГА! УВАГА! УВАГА! РОЗШУК У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ: Працівниками Кам'янець-Подільського відділу поліції розшукується безвісти зникли ХМЕЛЬНИЦЬКІ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИКИ НАЙКРАЩІ В УКРАЇНІ: За результатами фінансово-господарської діяльності у І півріччі 2017 року МКП “Х КАМ’ЯНЕЦЬКІ ШКОЛЯРІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ: Міжнародний день толерантності проголошений 16 листопада 1995 року на ХXVIII сес

ЧАС ПОДБАТИ ПРО ПРО МАЙБУТНІЙ УРОЖАЙ

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Напочатку осені в тканинах деревних порід продовжують нагромаджуватись і відкладатися про запас органічні речовини, закінчується ріст пагонів і формуються верхівкові бруньки. Дерева готуються до зими.Тому для отримання гарного врожаю плодово-ягідної продукції наступного сезону протягом осіннього періоду потрібно періодично обстежувати сад, ягідники на заселеність шкідниками, збудниками хвороб, та при потребі продовжувати здійснювати заходи захисту.

 

В цей час грунт в саду повинен бути розпушеним і чистим від бур’янів. В плодових садах бажаний полив, що частково затримуватиме передчасне обсипання плодів, збільшуватиме їх розмір та поліпшуватиме закладання плодових бруньок. В період від збору урожаю до обпадання листя проти збудників парші і для підживлення варто провести обприскування дерев   5%-м розчином карбаміду. Проти зимуючих стадій шкідників ефект дасть знімання і спалювання ловчих поясів разом із шкідниками. До випадання снігу слід ретельно зібрати падалицю, опале листя і закомпостувати їх з  укриттям шаром грунту. Обов’язковим також є осіння оранка чи глибоке перекопування міжрядь, збирання і спалювання гнізд з гусеницями бояришниці, золотогуза, очищення штамбів і основних гілок від частин відмерлої кори. Для захисту дерев від шкідників, що зимують під корою, від сонячних опіків, обморожень і часткового знищення збудників хвороб штамби і нижні частини скелетних гілок варто побілити розчином вапна ( так званим вапняним молоком).

Для запобігання пошкоджень дерев гризунами потрібно обмотати штамби захисною сіткою, розкласти отруєні принади.

В посадках агрусу, смородини необхідно здійснити огляд на заселеність рослин шкідниками, хворобами, при потребі провести обприскування рекомендованими препаратами. До кінця листопаду завершити згрібання і компостування листя, перекопування ділянки для знищення зимуючих стадій шкідників, вирізання гілок пошкоджених склівкою, пагоновою галицею, бруньковою міллю. На пагонах, уражених борошнистою росою слід обрізати верхівки і знищити їх. Щоб запобігти пошкоджень бруньковим кліщем, знищити «здуті» бруньки.

Для боротьби з агрусовою вогнівкою потрібно підгорнути кущі грунтом шаром 8-10 см. Проти комплексу хвороб, шкідників малини слід вирізати і знищити пагони , які відплодоносили, провести санітарно-профілактичні заходи.

Листя суниці скосити і знищити, здійснити вологозарядковий полив та підживлення. Для запобігання поширення шкідників та хвороб для посадки застосовувати тільки здорові розсаду та саджанці. При застосуванні хімічних препаратів чітко дотримуватись інструкцій виробника, правил безпеки та санітарних норм.

Сергій Пептюк, головний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки

За інформацією веб-сайту Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Авторизуйтесь, щоб отримати можливість залишати коментарі