На Хмельниччині створять енергетичні плантації з верби

На Хмельниччині висаджуватимуть енергетичну вербу, що швидко росте і придатна для використання як органічний матеріал, висаджувати її планують на орієнтовній площі 100 гектарів.

Про це пише agronews.ua.

Розробили ідею фахівці Агенції регіонального розвитку Хмельницької області. Вони кажуть, що проєкт став реальним завдяки тому, що цьогоріч Мінрегіон звернув особливу увагу на теми економічного розвитку, а не лише на інфраструктурні.

«Це нові для Хмельниччини насадження, але наша область за дослідженнями експертів-екологів дуже підходить для вирощення і енергетичної верби, і павловнії. На одному полі енергетичну вербу можна вирощувати до 25 років. Перші результати після насадження вже будуть через три роки, адже ці дерева ростуть дуже швидко. З одного гектару енергетичної верби, за один цикл, збирають 40 тонн сухої речовини, а за три місяці вона виростає до трьох метрів», – розповідає деталі заступниця директорки Агенції регіонального розвитку області Олена Рутковська.

За її словами, плантації верби засаджують зазвичай, на так званих маргінальних землях, які не придатні для вирощування сільськогосподарських культур.

Енергетичну вербу використовують для виробництва теплової та електричної енергії, твердого біопалива (гранул, брикетів). Ще одна користь від цієї верби, за словами Олени Рутковської, що вона попереджає ерозію ґрунтів та покращує екологію. При згорянні біомаси в атмосферу викидається стільки СО2, скільки поглинула рослина в період свого зростання, а при її вирощуванні не використовуються гербіциди та інша агрохімія.

За словами директорки Агенції регіонального розвитку Катерини Савчук, проєкт із вирощування енергетичної верби пройшов погодження регіональної комісії та Мінрегіону.

Передбачається, що з ДФРР на реалізацію цієї ідеї буде виділено понад 4,5 мільйона гривень. Ще майже пів мільйона має виділити Ленковецька громада.