Безробіття на Хмельниччині: скільки людей шукають роботу та які професії найзатребуваніші

У січні-вересні 2020 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 53,0 тис. громадян, з яких 35,1 тис. мали статус безробітного.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням обласної служби зайнятості становила  15,4 тис. осіб, в тому числі 11,0 тис. осіб зареєстрованих безробітних. Крім того, 3,1 тис. осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Вакантні посади та вільні робочі місця. З початку року 4812 роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області.

У січні-вересні 2020 року в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 23,2 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  6031,6 грн.

Більше 60% вакансій, наданих в службу зайнятості, припадає на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисловості, транспорту. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 59,3% вакансій було укомплектовано.

Послугами центрів зайнятості області скористалося 919 демобілізованих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції, які набули статус безробітного. Забезпечено роботою 182 учасників АТО (ООС). Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 20 осіб. Також на обліку перебувало 116 безробітних з числа вимушено переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Працевлаштовано 36 осіб. Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 7 осіб.

Станом на 1 жовтня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 14,3  тис. осіб, в тому числі 426 військовослужбовців - учасників АТО (ООС), 47 осіб з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 56,0% складали жінки, 31,4% – молодь віком до 35 років, 21,4% -  особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 41,3% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Отримували допомогу по безробіттю 12,6 тис. осіб. Актуальними були 1,9 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 7 безробітних.

2ogoloshenya