Йдеться про приміщення, які не використовувалися цими медзакладами.

На сесії Хмельницької обласної ради депутати затвердили перелік об’єктів малої приватизації, які заплановано цього року продати на аукціоні. Деякі з них перебувають, наприклад, на балансі Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру та Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги.

Начальник управління з питань спільної власності територіальних громад Хмельницької обласної ради Едуард Монастирський пояснив, що мова не йде про приватизацію цих медзакладів чи тим паче про їх ліквідацію.

«Об’єкти, які виносяться на приватизацію, перебувають на балансі цих медзакладів, але роками не використовувалися за призначенням, — розповідає Едуард Монастирський. — Раніше це майно належало іншим комунальним закладам, які у минулому були ліквідовані. Після їх закриття ці об’єкти потрібно було передати комусь на баланс для їх охорони. Нині, щоб вони не руйнувалися, було прийнято рішення про їх майбутню приватизацію».

За його словами, наприклад, Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер розташований у Ружичанці Хмельницького району. Проте на його балансі нині перебуває майно раніше ліквідованого обласного кістково-туберкульозного санаторію у селі Левківка Старокостянтинівського району. Саме його будуть виносити на аукціон, а не сам тубдиспансер.

Аналогічна ситуація з Хмельницьким обласним закладом з надання психіатричної допомоги, який працює у Скаржинцях Ярмолинецького району. На аукціон виноситимуть не цей медзаклад, а приміщення розташовані у селі Городище Шепетівського району. Вони належали ліквідованій Хмельницькій обласній психіатричній лікарні №2, яка працювала у цьому населеному пункті. Після її закриття майновий комплекс психлікарні передали на баланс Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги.

Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Худенко теж підтвердив, що ні обласному тубдиспансеру, ні психлікарні не загрожує ліквідація. Він додав, що наразі на рівні держави та обласного департаменту охорони здоров’я напрацьовується стратегія надання жителям Хмельниччини такої медичної допомоги в умовах реформи цієї галузі.

Також у рішенні Хмельницької обласної ради вказано ще три заклади, які є балансоутримувачами «чужого» для них майна, котре підлягає під малу приватизацію:

  1. Солобковецький навчально-реабілітаційний центр Хмельницької обласної ради, що у селі Солобківці Ярмолинецького району: на аукціон виноситимуть об’єкти, розташовані у Соколівці того ж району;
  2. Ліщанський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хмельницької обласної ради, що у селі Ліщани Ізяславського району: на аукціон виноситимуть об’єкти, розташовані у Вовківцях Шепетівського району;
  3. Комунальне автотранспортне підприємство Хмельницької обласної ради, що на вулиці Ольги Кобилянської, 9/1 у Хмельницькому: на аукціон виноситимуть будівлю, розташовану на провулку Геологів, 2 у Хмельницькому.

Джерело.