16-річний школяр винайшов та виготовив за допомогою 3D-принтера електронну руку, котра може стати в нагоді як війським, так і цивільним.

16-річний Ілля Мельник з міста Славута Хмельницької області створив електронну руку, передає Вечірній Кам'янець з посиланням на Фейсбук управління освіти міста Славути.

Як зазначено, ця електронна рука може використовуватися для робіт з розмінування. За словами юного винахідника, він почав створювати цю систему кілька місяців тому. "Електронну руку можна встановити на робот для розмінування, оснащений відеокамерами. Картинка з камер передається на екран, який встановлений в безпечному місці, припустимо, в бліндажі. Сапер розташовується перед цим екраном, надівши спеціальну рукавичку. З її допомогою він може дистанційно знешкодити міну або інше вибуховий пристрій, адже механічні пальці робота повторюють рухи пальців в рукавичці на руці людини", – каже Ілля.

Хлопець виготовив електронну руку за допомогою 3D-принтерата збирається вдосконалювати її, щоб рука могла виконувати роботу, що вимагає високої точності. Винахідник вважає, що рука може використовуватися як військовими, так і цивільними – для виконання робіт в умовах хімічного забруднення замість людини в небезпечну зону можна направити оснащеного електронною рукою робота.

"Моє захоплення технічною творчістю почалося з подарунка, який отримав від батьків на день народження - конструктор з електронними схемами. Він мене так захопив, що я зайнявся вивченням мов програмування і технічною творчістю. У мене вже досить велика кількість розробок", – дітиться Ілля.

Хлопець брав участь в конкурсі "Техно Україна 2020", метою якого є всебічна підтримка обдарованої молоді України в сприянні активізації та модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, впровадженні інноваційно-освітніх методів і технологій у навчальний процес.

Конкурс проводився на базі Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського". Усі учасники конкурсу показали високий інтелектуальний і професійний рівень. У кожній галузі були різноманітні та цікаві роботи. Учні отримали професійні контакти з науковцями.

Джерело.

 

https://t.me/vkkpinfo