Сьогодні, 10 лютого, під стінами Будинку рад мітингували приватні підприємці.  Вимагали скасувати ряд законів та подали резолюцію до голови Хмельницької ОДА.  Ексклюзивно для vsim.ua Дмитро Габінет прокоментував подію.

 Кілька годин під стінами Будинку рад у Хмельницькому не втихав мітинг приватних підприємців. Серед представників малого бізнесу були місцеві мешканці та делегації з районних центрів. Вимагали скасувати закони Верховної ради №128 та №129. Вони стосуються обов’язкового впровадження касових апаратів і посилення фіскального тиску на малий бізнес. Також просили підписати “законопроєкти Полякова” про спрощену систему оподаткування для підприємців малої й середньої ланки.

Всі свої вимоги підприємці занотували у резолюцію та віднесли її на розгляд голови ОДА. У попередньому матеріалі на нашому сайті, що вийшов під назвою Проти “драконівських законів”: підприємці Хмельницького вийшли на акцію протесту, ми розповіли вам позицію представників малого бізнесу. Згодом зв'язалися із прес-службою голови ОДА та домовилися про зустріч з Дмитром Габінетом. В інтерв'ю для vsim.ua посадовець розповів, як проходило його спілкування з представниками малого бізнесу та висловив свою позицію щодо вимог підприємців. 

У якому форматі пройшла Ваша зустріч з представниками малого та середнього бізнесу Хмельниччини?

Насправді ми зустрічалися двічі. Вперше, коли до мене прийшла делегація від підприємців, я саме проводив селекторну нараду з офісом президента. Вона відбувається у нас щопонеділка у визначений час. Вони відкрили двері, зайшли до кабінету і попросили мене перейти на спілкування з ними. В цей час я доповідав перед офісом президента. Тому попросив усіх, хто зайшов до мене, почекати 30 хвилин. Але там були певні особи, яких не цікавило конструктивне спілкування. Почалися закиди типу “Ви не хочете спілкуватися з народом” і подібні. Їм потрібна була картинка і спроба показати мене або команду президента не в гарному вигляді. Коли вони вийшли, я завершив розмову з офісом президента і запросив їх до себе, - зазначає Дмитро Габінет.

Що було у резолюції, яку подали Вам на розгляд приватні підприємці?

Учасники мітингу представили мені резолюцію, яку просять донести до президента. Якщо коротко, то просять про скасування двох минулорічних законів, які незабаром вступають в дію. Це закони Верховної ради №128 та №129. Я сказав, що готовий до конструктивної розмови. Тому запропонував сформувати робочу групу. Бо, чесно кажучи, не читав цих законів і не знаю, що там написано. Я не стою за касовим апаратом чи без касового апарату. Тому деякі проблеми, які є у них, я до кінця не розумію. Звичайно, я свідомий того, що певні особи хочуть маніпулювати громадськістю. Якщо не буде фіскального контролю взагалі, давайте будемо відвертими, підприємці перестануть що-небудь сплачувати й тоді економа країни опиниться в не найкращому стані, - пояснив Дмитро Габінет.

Представники малого бізнесу вказали перелік змін, які пропонують на розгляд народним депутатам?

Сьогодні була ситуація, коли я запитував, що конкретно їм не подобається у законі. У відповідь почув: “Все”. Це розмова ні про що. Я розумію, що люди на емоціях, що їх хтось накрутив. Али питання в тому, що має бути конструктив. А він відбувається за столом переговорів. Тим більше, що до конструктивних розмов я готовий завжди. До прикладу, нещодавно до нас приходили перевізники, у них було багато зауважень. Ми спочатку поговорили, попросили внести їхні пропозиції, далі обговорили їх, узагальнили та прийшли до спільного висновку. Так має бути й в даному випадку. Я не є фахівцем у сфері підприємницької діяльності. Я можу дивитися на якесь поняття з теоретичної точки зору і, як на мене в ньому не буде нічого страшного. А вони знають це питання з практичної точки зору і можуть мати іншу позицію. Все потрібно обговорювати та вивчати. Сьогодні звучали закиди від підприємців, що їх, цитую “пресує” податкова. Я запитую, чи проти них вчиняють протизаконні дії, у відповідь чую, що діють по закону. Треба все зважити, бо наразі я до кінця не розумію, що відбувається, - пояснює Дмитро Габінет. 

Чи вдалося домовитися із мітингувальниками?

Ми поспілкувалися і домовилася, що до завтра до 17:00 години вони подають прізвища делегатів від підприємців. Бо поки конкретних представників не було. Ми у свою чергу запросимо співробітників фіскальної служби та інспекцію з праці. Вони всі разом попрацюють і напрацюють спільну виважену позицію, яку можна буде потім передати народним депутатам для внесення змін до законодавчих актів. Але проблематику треба напрацьовувати. Я просив їх врахувати це в майбутньому. Адже спілкування на площі не є конструктивним. Це картинка, яку хочуть отримати деякі політичні сили. І мені відомо, хто за цими конкретними діями стоїть, - наголосив очільник ОДА.

Які вимоги висунули підприємці до Вас, як представника президента у Хмельницькій області?

Вони хочуть змін. Дехто проти системи оподаткування в цілому. Кажуть, що офіційно працевлаштовувати працівників - це зайве. Що і так дають їм роботу, щоб ті не виїхали в Польщу. Але так не має бути. Ми всі хочемо, щоб у нас були гарні дороги, працювали вчителі якісно. Але податки при цьому не хочуть платити. Тоді постає питання, як це все надалі утримувати. Так само ті працівники, які працюють неофіційно - пенсії не отримають. Це вже пряме порушення їхніх прав. Тому всі спірні питання ми маємо дослідити й обговорити. Дехто помилково думає, що я можу все: власноруч можу змінити закони. Або удає, що так думає аби збурити громадськість. Я пояснив, що маю певні повноваження і відповідаю за них. Також є Верховна Рада, є команда президента, є Кабмін. Я не маю повноважень розв'язувати законодавчі питання на рівні держави. Але я можу бути комунікатором між ними й президентом. Навіть не між ними й Верховною Радою, яка приймала дані закони, бо це зовсім інша вертикаль. У свою чергу, я можу забезпечити їм дискусію із депутатським корпусом, - зазначив Дмитро Габінет.

З якими емоціями підприємці залишили Ваш кабінет?

Сьогодні вони потрапили на селекторну нараду і я не міг все покинути й відразу перейти на спілкування з підприємцями. Навіть з цього намагалися зробити картинку. Місцевий блогер, який знімав зустріч, відзняв момент, коли я прошу почекати мене пів години, а коли почалася конструктивна бесіда - встав і вийшов. Далі його нічого не цікавило. Далі на його сторінці у Facebook з’явився допис, що Дмитро Габінет вигнав людей із кабінету. Хоча насправді такого не було. Я просто попросив вийти на час наради й зачекати. Це все була проплачена акція. І я навіть знаю ким. Самі ж підприємці насправді були налаштовані на співпрацю. Вони готові були сісти за стіл і працювати. В цій ситуації це єдине рішення. Треба не кричати на майдані, а запропонувати шлях розвитку, представити свою позицію. Ми живемо в державі. Не буде системи оподаткування - не буде держави. Тому маємо знаходити компроміс між державою і суспільством, - наголосив Дмитро Габінет.

Якими будуть Ваші дії у разі досягнення консенсусу з представниками приватного бізнесу?

Я впевнений, що якщо не буде у нашій співпраці політичного аспекту, ми напрацюємо результати. Можливо я новачок в політиці, але прекрасно розумію, як відбуваються певні процеси. Якщо не буде підбурювання, ми напрацюємо певну схему дій. І думаю, що в перспективі, це буде відображено у законопроєктах, які внесуть депутати від Хмельницької області, - пояснив Дмитро Габінет.

Від завтра, 11 лютого, в ОДА працюватиме робоча група з представників приватних підприємців, юристів, фіскалів та інспекції праці. Чи вдасться владі та малому бізнесу знайти компроміс поки невідомо. Ми будемо слідкувати за розвитком події. Стежте за оновленнями на нашому сайті. 

Джерело.

https://t.me/vkkpinfo