Результат пошуку зображень за запитом "Вартість бензину у лютому: чого чекати водіям"

У минулому місяці бензин в Україні, в середньому, подорожчав на 1,90 грн.

Тобто, аби заправити повний бак автівки, потрібно додатково викласти приблизно 90 гривень. Утім, вже у лютому ціни на літр пального мають знизитися на 50 копійок.

На початку місяця вартість нафтопродуктів здешевшала на декілька відсотків та й національна валюта зміцнює свої позиції. Тому експерти прогнозують, що вже на наступному тижні АЗС скинуть ціни на півгривні, принаймні для своїх постійних покупців.

Оскільки трейдери закуповують паливо за валюту, а прибуток отримують у гривні, то у разі падіння курсу останньої закупівля нафтопродуктів обходиться компаніям дещо дорожче. Власне, через це АЗС піднімає ціни на пальне.

Але за прогнозами аналітиків, у 2018 році зростання цін на нафту спричинить в Україні подорожчання бензину приблизно на чверть.

А ось згідно інфляційного прогнозу НБУ на поточний рік, ціни на бензин зростуть на 10,8 відсотків. Разом з тим, в 2019 році, паливо подорожчає ще на 5-5,5 відсотків.

Нагадаємо також, чергове зростання цін на пальне почалося 26 січня. Середня ціна бензину А-95 преміум досягла 31,5 гривні за літр, бензину А-95 піднялася до 30,37 гривні, марки А-92 – до 29,6 грн/л. Дизпаливо коштувало в середньому по 28,2 гривні. Заправка автогазом – в 13,2 грн/л.

Джерело