Результат пошуку зображень за запитом "ЦВК"

23 січня президент Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів ЦВК. Зробив це після консультацій з фракціями.

Прізвища 13 кандидатів оприлюднили у мережі. Затверджувати в парламенті їх планують у лютому.

"Порошенко хоче зробити ЦВК на 100 відсотків залежну від себе", - каже політолог Микола Давидюк.

"Президент не бажає змінювати систему, боїться програти на виборах. Якби був упевнений у своїх рейтингах, йому було би байдуже, хто рахує. Розраховує на старе сталінське прислів'я: "Не важливо, як голосують, важливо, як рахують" і адмінресурс. Що кілька відсотків можуть відіграти для нього визначальну роль, тому зараз так переживає.

Заміна старої ЦВК, яка втратила суспільну довіру, на нову без неї, не є вдалим політичним кроком. Це швидше виглядає, як латання дірок.

Існують домовленості олігархів і політиків законсервувати систему в існуючому вигляді. З таким складом ЦВК знову битимемо рейтинги за кількістю міжнародних спостерігачів для контролю за виборами. Порошенко готував його майже три роки, грав із цими кандидатурами, відбирав їх. Це його ідеальний склад, розклад кучмівських часів 90-их, коли комісія стає одним із залежних від влади органів", - говорить політолог.

"31 березня залишиться рік до президентських виборів. До такої дати ЦВК повністю не змінять, а суспільство все більше буде розчаровуватися: чому Верховна Рада не може прийняти простого, технічного рішення? Це негативно впливає на імідж держави - отримуватимемо від Заходу чергові зауваження", - говорить директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

"За кожну кандидатуру Рада має голосувати окремо, є ризики що в березні комісію оновлять частково.

Фракції пропонують кандидатури людей із орбіти політичних партій. Які не зрадять, лишатимуться відданими. Попри це, список кращий за минулорічний — переважають фахові юристи, частково є незалежні експерти, такі як Євген Радченко і Леонтій Шипілов. Більшість у ЦВК мали б сформувати вони.

Зараз перед комісією стоїть завдання — реформуватися самій, розширити повноваження. Наприклад, займатися виборами ректорів, громадських наглядових рад. 2017-й став роком гучних корупційних скандалів навколо обрання керівників вузів. Реформа — це не проста зміна виборчої системи. Щоб подолати корупцію і підкуп виборців, треба змінювати кодекси. Однак парламент розглядає її на рівні гасел.

Не треба перебільшувати роль ЦВК у виборах. Навіть теперішній одіозний склад показав, що вплив на кампанію не настільки великий. За останні кілька років були замішані лише в одному гучному скандалі на виборах міського голови Павлограду", - каже експерт.

У 13 з 15 членів ЦВК сплив термін повноважень, який становить 7 років. 2014-го Верховна Рада змінила закон про ЦВК і зобов'язала її членів продовжувати виконувати свої обов'язки, щоб провести позачергові вибори президента.

Вибори президента мають відбутися у березні 2019‑го, парламенту - в жовтні того ж року.

Джерело

2ogoloshenya