Картинки по запросу 15 березня – Міжнародний день захисту прав споживачів

«Споживачі - це всі ми, - сказав в свій час Джон Кеннеді.

- Споживачі - це найбільший економічний шар, який впливає майже на будь-яке приватне або державне економічне рішення... Але це єдиний голос, якого часто не чути». Ці слова американського президента є актуальними і сьогодні.

Згідно зі ст. 42 Конституції України, держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Ст. 50 Конституції України встановлює, що кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та відшкодування завданої шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Зазначені статті знайшли своє відображення в нормах спеціального законодавства.

Відносини між споживачами товарів і послуг та виробниками, виконавцями, продавцями регулює Закон України «Про захист прав споживачів». Також він встановлює права споживачів та визначає механізм реалізації державного захисту їхніх прав.

Проблема полягає в тому, що люди мають неповне уявлення про ті права, які закріплені в законі про захист прав споживачів. Він написаний складною юридичною мовою, розібрати яку здатен не кожен. Незнання споживачами своїх прав використовується не на їхню користь.

Тому коли Ви не впевнені в правомірності вчинків щодо Вас виконавцями, продавцями чи надавачами послуг, радимо проконсультуватись у фахівців.

У нашому місті добре розвинута інфраструктура надання безоплатної правової допомоги, складовою якої є Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, 26, ІІІ поверх, телефон: 91429). Всі послуги Центру є безкоштовними та конфіденційними.

Юрисконсульт Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді В’ячеслав Галайбіда

Джерело